🎖Wyróżnienia i Podziękowania dla Strażaków za akcję ,,Giewont’’.

Piątkowym popołudniem, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce wręczenie podziękowań dla Strażaków – Ochotników za ubiegłoroczną, sierpniową akcję w Tatrach, gdzie miała miejsce tragiczna burza w wyniku której zginęły 4 osoby a 157 zostało rannych. Nasza jednostka OSP znalazła się wśród osób, które wyruszyły w góry aby nieść pomoc osobom poszkodowanym.

Podziękowania i wyróżnienia, Strażacy otrzymali z rąk Wiceministra MSWiA Pana Pawła Szafernakera oraz Wojewody Małopolskiego Pana Piotra Ćwika. Na uroczystości było obecnych 13 jednostek OSP, w tym 76 strażaków z 3 powiatów: Tatrzańskiego, Nowotarskiego oraz Suskiego.

👉Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu:
https://krakow.tvp.pl/…/odznaczenia-dla-druhow-osp-bioracyc…

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki
Fot. Materiały własne