Akcja-Halny

Wczorajszy wieczór(tj. 5.10) był dla Nas pracowity. Na skutek Halnego wyjeżdżaliśmy do powalonych drzew 4 razy m.in:

Zastęp GBARt :
->ul. Kiry – powalone drzewo na jezdnię,
->Droga do Witowa – gałąź, którą usunięto przed naszym przyjazdem na miejsce, 
->Ul. Królewska – Tam drzewo było oparte o dach,

Zastęp GLM:
->Ul. Salamandra – drzewo powalone na linie energetyczne, jednak po dotarciu na miejsce drzewo leżało już na jezdni I szczęśliwie nie uszkodziło lini.

Jednym z poważniejszych wyjazdów było zgłoszenie o porzuconym motocyklu przy ul. Karpielówka. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBARt wraz z zadysponowanym JRG Zakopane. Po dotarciu na miejsce za pomocą kamery termowizyjnej odbyły się poszukiwania kierowcy, jednak nie odnaleziono nikogo w pobliżu. Dalsze czynności podjeła Policja.

Dziś rano o godz.8:16 nasza jednostka została ponownie zadysponowana do powalonego drzewa tym razem przy ul. Strzelców Podhalańskich. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBARt. Działania były utrudnione z powodu braku dojazdu. Drzewo znajdowało się na dachu budynku. Po dłuższych działaniach udało się je usunąć.

zdj. Marcin Szkodziński