Akcja Halny- Podsumowanie

Halny który wczoraj i przedwczoraj nawiedził Podhale był jednym z najsilniejszyh w ostatnim czasie – najmocniejsze porywy w górach osiągały prędkość ok. 200 km/h. Przez 2 dni na terenie powiatu odnotowano ponad 100 interwencji – były to głównie powalone drzewa, lecz zdarzały się również drzewa pochylone nad drogą lub budynkami, połamane słupy, zerwane linie energetyczne, iskrzenia na przyłączach, zerwane i uszkodzone dachy czy poprzewracane stragany. Poważne problemy z prądem występowały w nocy z wtorku na środę, kiedy to znaczna część Zakopanego i Kościeliska przez kilka godzin pozostawała bez prądu, nie działały sieci komórkowe ani internet. W usuwaniu skutków wichury uczestniczyły wszystkie nasze zastępy oraz większość jednostek z terenu powiatu. Najpoważniejsze interwencje odnotowaliśmy na ul. Strążyskiej w Zakopanem, gdzie wiatr porwał budkę gastronomiczną i złamał 2 drzewa, które doprowadziły do złamania słupa oraz pozrywania linii energetycznych, a także na Sobiczkowej w Kościelisku, gdzie na budynek przewróciły się 2 drzewa.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z części naszych działań.