Ćwiczenia Gminne w Dzianiszu

W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach gminnych, które zostały zorganizowane w nowym budynku wielofunkcyjnym w Dzianiszu, w którym mieści się m.in. biblioteka, przedszkole czy apteka. Scenariusz zakładał pożar, na skutek którego kilka osób zostało poszkodowanych oraz kilku została odcięta droga ucieczki, dodatkowo w pobliżu budynku znajdowała się osoba przygnieciona ciężkim elementem. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu do wnętrza rot w aparatach oddechowych celem lokalizacji pożaru i odnalezienia osób poszkodowanych, stworzenie punktu medycznego, zbudowaniu zasilania wodnego z pobliskich hydrantów i zbiornika przeciwpożarowego oraz ewakuację przygniecionej osoby poszkodowanej przy pomocy poduszek podnoszących.

Z naszej jednostki w ćwiczeniach wziął udział zastęp GBARt Mercedes Atego, którego zadania polegały na sprawieniu skokochronu pod oknem, w którym znajdowała się osoba z odcięta drogą ucieczki oraz wprowadzeniu dwóch rot celem przeszukania wnętrza.

Obserwatorami ćwiczeń byli przedstawiciele KP PSP i JRG Zakopane, wójt i sekretarz gminy Kościelisko oraz członkowie zarządu gminnego OSP.

Siły i środki:
OSP Kościelisko:
– GBARt Mercedes Atego

OSP Dzianisz Górny:
– GLM MAN TGE
– GBA Star 1466
– GCBA Scania P450

OSP Dzianisz Dolny:
– GLM Ford Transit
– GCBA Jelcz 442
– GCBA Jelcz 004

OSP Witów:
– GBA Iveco Eurocargo
– GCBA Volvo FM

Fot. Maciej Jonek/ Tygodnik Podhalański,
Piotr Korczak/ podhale24.pl