Ćwiczenia Powiatowe, na Polanie Zgorzelisko

W dniu 29.09 br. nasza jednostka miała okazję uczestniczyć w Ćwiczeniach Powiatowych, które odbywały się na Polanie Zgorzelisko w Hotelu,, Tatry „. Na miejsce udaliśmy się zastępem GCBARt Scania. Podczas tych ćwiczeń były takie założenia jak m.in. : pożar w pomieszczeniach piwnicznych hotelu jak i w samym hotelu, pożar lasu oraz poszukiwanie osób zaginionych.

Nasze działania polegały na utworzeniu stanowiska czerpania wody tzn. zasilanie wody z hydrantu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Małe Ciche do rozłożonego przez nas zbiornika brezentowego, a następnie pompowanie wody I zasilanie innych jednostek. Nasz zastęp również brał udział w poszukiwaniach osób, które przestraszone podczas ewakuacji z Hotelu, uciekły w stronę lasu. Ćwiczenia przebiegły pomyślnie, wszystkie zastępy poradziły sobie z powierzonymi im założeniami.

Mieliśmy okazję współpracować nie tylko z innymi jednostkami z powiatu Tatrzańskiego ale także z: grupą ratowników TOPR, którzy na miejsce zostali zadysponowani śmigłowcem, a także Straż Graniczna, Policja oraz grupa Poszukiwawczo-ratownicza USAR Poland z Nowego Sącza wraz ze swoimi psami.

W czasie trwania ćwiczeń nasz drugi zastęp GBARt Mercedes pełnił zabezpieczenie operacyjne miasta i stacjonował w koszarach JRG Zakopane. W tym czasie podjął jedną interwencje związaną z usunięciem gniazda owadów w szkole podstawowej numer 1 przy ul. Orkana.