Ćwiczenia powiatowe, WDW Kościelisko

10 czerwca 2014 roku około godziny 10:30 dyżurny SKKP w Zakopanem przyjmuje informację o pożarze w ośrodku wypoczynkowym WDW Rewita w Kościelisku. Na miejsce zostają zadysponowane siły i środki JRG Zakopane oraz OSP Kościelisko, w międzyczasie kierownictwo obiektu zarządza ewakuację gości i pracowników. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów dowódca potwierdza pożar jednego z pomieszczeń na piątym piętrze i bardzo duże zadymienie panujące w budynku, dodatkowo uzyskuje od obsługi informację o braku 5 osób z listy. Do środka zostają natychmiast wprowadzone 4 roty w aparatach ODO, które budują linię gaśniczą oraz rozpoczynają przeszukiwanie ośrodka, dodatkowo od strony placu wewnętrznego zostaje sprawiony podnośnik. W trakcie prowadzonych działań ratownicy lokalizują 3 osoby poszkodowane, które natychmiast zostają wyniesione na zewnątrz, gdzie czekają już ratownicy z pogotowia ratunkowego.