Drugi komplet lanc gaśniczych firmy Mist-Tech Sp z o o

W tym tygodniu na naszym wyposażeniu pojawił się drugi komplet lanc gaśniczych firmy
Mist-Tech Sp z o o
. W związku ze sporą ilością wyjazdów do pożarów sadzy oraz pozytywnymi opiniami zebranymi w trakcie korzystania z pierwszego takiego zestawu znajdującego się na GBA, postanowiliśmy pozyskać drugi komplet na GCBA.
W skład zestawu wchodzi prądownica typu turbo, lanca prosta o wydajności 50 l/min oraz lanca kominowa o wydajności ok. 5 l/min. Nowy zestaw różni się nieco od pierwszego sposobem przepinania końcówek. W poprzednim złącze znajdowało się przed zaworem, w związku z czym przed rozpoczęciem działań trzeba było zdecydować się na konkretną lancę, a ewentualna wymiana wiązała się z koniecznością zamknięcia wody w linii szybkiego natarcia. Obecny zestaw posiada złącze za zaworem na prądownicy, dzięki czemu można swobodnie wymieniać końcówki bez zamykania wody w całej linii.