Dwudniowe warsztaty z ratownictwa technicznego na terenie WOSzK na Groniku

W dniach 30 czerwca i 1 lipca na terenie WOSzK na Groniku odbyły się zorganizowane przez nas dwudniowe warsztaty z ratownictwa technicznego, które poprowadzili wybitnej klasy specjaliści, st. kpt Rafał Podlasiński i mł. Ogn. Paweł Karabin, autorzy niedawno wydanego skryptu do ratownictwa technicznego rekomendowanego przez Komendę Główną PSP. W pierwszy dzień odbyły się zajęcia teoretyczne, podczas których zostały omówione tematy m.in. takie jak dojazd do miejsca zdarzenia i podział zadań w zastępie, zabezpieczanie terenu akcji, BHP podczas działań, zagrożenia czyhające na strażaków, błędy popełniane przez ratowników, konstrukcja i budowa samochodów oraz systemy bezpieczeństwa, stabilizacja pojazdów w różnych pozycjach i wykonywanie dostępu do poszkodowanych przy użyciu metod tradycyjnych i alternatywnych.
Drugiego dnia wiedza teoretyczna została przeniesiona na zajęcia praktyczne, gdzie poszczególne grupy realizowały zagadnienia na przygotowanych stanowiskach. W warsztatach oprócz nas uczestniczyło także kierownictwo KP PSP Zakopane w tym zastępca komendanta powiatowego st. Kpt Jarosław Kośmiński, JRG Zakopane, OSP Witów, OSP Dzianisz Górny, OSP Dzianisz Dolny i OSP Rdzawka. Było to kolejne duże szkolenie, po wojewódzkich warsztatach z pożarów wewnętrznych, które w ostatnim czasie odbyło się na naszym terenie.

Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować prowadzącym zajęcia za bardzo profesjonalne i rzetelne podejście do tematu oraz za ogrom wiedzy i doświadczenia przekazany w bardzo ciekawy sposób. Rafał i Paweł, jeszcze raz wielkie dzięki!