Ewakuacja poszkodowanych w korycie rzeki w Zakopanem

28 czerwca o godz. 16:55 zostaliśmy zadysponowani w rejon estakady na ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem, gdzie w korycie rzeki znajdowały się 2 osoby, w tym jedna z nich częściowo w wodzie. Po naszym dotarciu na miejscu był już obecny zastęp GBA z JRG Zakopane, który zajmował się dwójką mężczyzn pod wyraźnym wpływem alkoholu lub środków odurzających, znajdujących się na dnie stromego i głębokiego koryta. Nasze działania polegały na rozebraniu fragmentu blaszanego ogrodzenia a następnie ewakuacji poszkodowanych na poziom estakady, gdzie oczekiwała załoga karetki pogotowia. Niestety po chwili jeden z nich stał się agresywny, zaczął się szarpać i ubliżać nam, aż ostatecznie uderzył jednego z naszych strażaków w głowę. W związku z tym obezwładniono mężczyznę i przytrzymano aż do momentu przyjazdu policji, po przekazaniu go policjantom nasze działania zostały zakończone