HOKUS KROKUS 🌷🌷


W ten weekend na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego rozpoczęła się już po raz drugi, akcja pod nazwą HOKUS KROKUS. Fenomen kwitnienia potocznie nazywanego Krokusa przyciąga co roku rzesze turystów, którzy chcą podziwiać uroki tego kwiatu, zwiastującego nadejście wiosny. Największe i najbardziej efektowne skupiska można zaobserwować co roku w Dolinie Chocholowskiej i to właśnie tam przyjeżdża najwięcej turystów.

Ze względu na bardzo wzmożony ruch drogowy przy wlocie do Doliny Chochołowskiej, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Kościelisko wspólnie ze Strażą Gminną nadzorują, aby ruch drogowy odbywał się płynnie a przedewszystkim bezpiecznie.

Turystom wybierającym się na wycieczkę do Doliny Chochołowskiej proponujemy, aby skorzystać ze środków komunikacji zbiorowej.

Zapraszamy do zapoznania się z zaleceniami Tatrzańskiego Parku Narodowego, dot. podziwiania chronionego Szafrana Spiskiego.

Materiały Tatrzański Park Narodowy
Fot. Mat. Własne