Manewry gminne w Witowie

W samo południe wybuchł pożar w budynku Zespołu Szkół w Witowie. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapaliło się poddasze. Momentalnie nauczyciele ewakuowali wszystkich uczniów. W budynku szkoły pozostał nauczyciel i uczeń, który zaczytał się w bibliotece. Na ratunek ruszyły zastępy straży pożarnej z Gminy Kościelisko – OSP Witów, Kościelisko, Dzianisz Dolny i Dzianisz Górny. Jak się później okazało jeszcze jedna osoba była poszkodowana.

Taki scenariusz miały dzisiejsze ćwiczenia przeprowadzone w Witowie z udziałem wszystkich jednostek OSP Gminy Kościelisko pod nadzorem Państwowej Straży Pożarnej z Zakopanego.

Ćwiczenia, które zostały przeprowadzone szybko i profesjonalnie miały na celu ewakuację budynku, pierwszą pomoc poszkodowanym i ugaszenia pożaru.

– Takie przypadki zdarzają się rzadko, ale cały czas musimy być przygotowani na taką ewentualność. Ćwiczenia takie są bardzo przydatne. Wymieniamy się doświadczeniami, a zawodowi strażacy z PSP w Zakopanem instruują, jak zachować się podczas takiego zagrożenia – mówi strażak ochotnik Tomek z OSP w Witowie. – Oby taka sytuacja nigdy nie zaistniała – dodaje.

Galeria zdjęć:

http://www.osp-koscielisko.pl/index.php?m=Gallery&f=album&id=76

Tekst: Piotr Duraj, GóralInfo