Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza na podkrakowskim lotnisku Balice

Kolejnym wydarzeniem o którym chcieliśmy wspomnieć był piknik służb mundurowych na podkrakowskim lotnisku Balice, zorganizowany 3 czerwca z okazji dnia dziecka. W pikniku brała udział nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza pod okiem opiekuna druha Kazimierza Sobczyka. Na odwiedzających czekały stoiska m.in. wojska, wojskowej straży pożarnej, policji, służby więziennej czy służb utrzymania lotniska, na których można było zapoznać się ze sprzętem i pojazdami danych formacji oraz zadać pytania na interesujące tematy. Do zwiedzania zostały ponadto udostępnione samoloty, a także wieża kontroli lotów gdzie można było zobaczyć startujące i lądujące samoloty oraz pracę kontrolerów ruchu lotniczego. Największą atrakcją dla naszej młodzieży była jednak wizyta w siedzibie Lotniskowej Służby Ratowniczej Gaśniczej, gdzie czekała prezentacja sprzętu w tym nowoczesnych pojazdów lotniskowych, pokazy działania działek wodno-pianowych oraz możliwość przejechania się samochodem Rosenbauer Panther.