Niedzielne zabezpieczenie skoków – podsumowanie

Jak już wspominaliśmy, w niedzielę uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. W bezpośrednim zabezpieczeniu zawodów przy zeskoku obecnych było dwóch naszych ratowników z zestawem PSP R-1, identyczne patrole wystawiły Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie i OSP Murzasichle. Pozostała część zabezpieczenia była realizowana przez zastępy GBA I i II z JRG Zakopane, GCBA z Osp KSRG Biały Dunajec, mikrobus i samochód operacyjny z KP PSP Zakopane, oraz przez samochód SDł z KW PSP Kraków na bazie którego pracował sztab. Zabezpieczenie na Wielkiej Krokwi przebiegło spokojnie, nie podejmowano żadnych interwencji.

Na czas nieobecności samochodów z JRG w ich miejsce w koszarach zostały podstawione samochody GBARt Mercedes z naszej jednostki oraz GBARt Scania z OSP KSRG Nowe Bystre. Ich obsadę stanowili kierowcy z OSP oraz strażacy JRG Zakopane. Podczas zabezpieczenia nasz samochód podejmował dwie interwencje, przy alarmie z monitoringu w zakopiańskich „Szpulkach” oraz przy zatrzaśniętej windzie w galerii handlowej na Krupówkach.

Zabezpieczenie strefy kibica na Placu Niepodległości pełnił w tym dniu zastęp GBARt Man z OSP KSRG Zakopane-Olcza.

Fot. KP PSP Zakopane, mat. własne

#skijumping #FISskijumping