Nowości od Mist-Tech Sp z o o

Ostatni pożar sadzy w Witowie, do którego dojazd był możliwy tylko quadem, niewiele rozminął się w czasie z pojawieniem się u nas kolejnej nowości od
Mist-Tech Sp z o o
, która z pewnością przydałaby się przy takiej akcji.
Doświadczenia i wnioski jakie wyciągaliśmy z różnych działań, a także sytuacja panująca ostatnio na świecie związana z koronawirusem sprawiły, że zwróciliśmy się z prośbą o zbudowanie elektrycznego agregatu do podawania mgły wodnej. Urządzenie posiada zasilanie DC 12V, ciśnienie robocze 10 bar, zbiornik wodny o pojemności 27 l, wężyk o średnicy 14 mm oraz lancę prostą z możliwością wymiany końcówek. Początkowo myśleliśmy o takim agregacie jako o usprawnieniu dezynfekcji prowadzonej ostatnio w różnych obiektach na terenie gminy, jednak szybko okazało się, że takie urządzenie przyda się również w naszych warunkach do ewentualnych działań gaśniczych w terenie niedostępnym dla dużych samochodów. Wymiary urządzenia zostały dopasowane tak, aby mieściło się ono w skrzyni naszego quada. W przypadku pożaru sadzy wodę można pozyskać z budynku w którym prowadzimy działania, a silnik elektryczny pozwala na swodobne korzystanie wewnątrz bez emisji spalin. Docelowo zestaw posiadałby również przepinane lance, w tym lance kominową. Kolejne zastosowania dla takiego sprzętu to np neutralizacja plam oleju z jadącego quada czy gaszenie pożarów traw.
Agregat jest jeszcze wersją „roboczą” i możliwe, że w miarę jego wykorzystywania i wyciągania wniosków będą w nim wprowadzane zmiany.
FENIX.MARKET