Nowy sprzęt- przyczepa

Prezentujemy nieco więcej informacji o naszej najnowszej przyczepie. Na jej wyposażeniu znalazł się namiot stelażowy, 10 łóżek, 10 śpiworów, 10 krzeseł, stolik, nagrzewnica olejowa, agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy i inne akcesoria takie jak narzędzia czy kanistry na paliwo. Całość została zabudowana na dwuosiowej przyczepie transportowej.
Łącznie dla małopolskich jednostek PSP i OSP w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zostało zakupionych 50 identycznych zestawów. Ich uroczyste przekazanie odbyło się 24 sierpnia na terenie JRG 5 w Krakowie. Namioty z założenia mają być wykorzystane jako wsparcie przy walce z Covid-19, jednak równie dobrze sprawdzą się przy długotrwałych działaniach ratowniczo-gaśniczych, zdarzeniach z dużą liczbą poszkodowanych, lub jako zaplecze socjalne przy ćwiczeniach, zawodach czy innych imprezach kulturalnych. Życie już pokazało zasadność posiadania takiego sprzętu, z pewnością przydałby się on podczas zeszłorocznej akcji po burzy na Giewoncie, jako wzmocnienie izby przyjęć zakopiańskiego szpitala.
Do powiatu tatrzańskiego trafiły dwie takie przyczepy, druga znajduje się w OSP Poronin.