Piorun uderzył w budynek mieszkalny

We wtorek 23 maja około godz. 13:40 w trakcie przechodzenia silnej nawałnicy zostaliśmy zadysponowani na Rysulówkę w Kościelisku, gdzie piorun uderzył w budynek mieszkalny. Po dotarciu na miejsce zastępów GBARt i GCBA stwierdzono że piorun uderzył w komin będącego w trakcie budowy drewnianego domu. Działania polegały na uzyskaniu dostępu do budynku i wejściu na poddasze celem jego skontrolowania, po dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych okazało się, że doszło do zwęglenia fragmentów ocieplenia w okolicy komina, jednak ogień w żaden sposób nie rozprzestrzenił się. Na miejsce dotarł także pluton JRG Zakopane, zastęp GCBA z OSP Witów oraz policja.

W tym miejscu warto zwrócić na bardzo dobre zachowanie okolicznych mieszkańców, którzy widząc że piorun trafił w budynek nie czekali aż pojawią się oznaki pożaru, tylko niezwłocznie powiadomili straż pożarną. W tym konkretnym przypadku pożar nie powstał, ale gdyby ogień jednak się pojawił, zostałby opanowany praktycznie w zarodku. Świetna postawa!

fot. Piotr Korczak/ podhale24.pl, Maciej Jonek/ 24tp.pl