Plama oleju na kilku ulicach Zakopanego oraz w Gminie Kościelisko.

1 października po powrocie z pożaru pustostanu wyjeżdżaliśmy jeszcze dwukrotnie zestawem GBARt + quad do rozległych plam oleju.
Po raz pierwszy zostaliśmy zaalarmowani ok. 10.20, do pomocy przy neutralizacji plamy ciągnącej się na kilku ulicach Zakopanego. Działania polegały na opryskiwaniu jezdni dyspergentem z opryskiwacza spalinowego przy jednoczesnym kierowaniu ruchem. Prowadziliśmy je na Al. 3-go Maja, ul. Witkiewicza i Powstańców Śląskich. Działania na innych ulicach prowadziły także zastępy JRG Zakopane i OSP Olcza.
Po raz drugi wyjechaliśmy o godz. 12.30, tym razem plama ciągnęła się od Salamandy przez Gubałówkę i Dzianisz aż do Witowa. W usuwanie tej plamy były zaanagażowane także OSP Dzianisz Górny, OSP Dzianisz Dolny, OSP Witów i OSP Chochołów z powiatu nowotarskiego.