Pomoc koniowi który wpadł w grzęzawisko.

Wczoraj ok. godz. 11.45 zostaliśmy zadysponowani do Witowa, gdzie w błocie miał się topić koń. Po dotarciu zastępu GBARt okazało się, że podczas poruszania się polną drogą koń wpadł w grzęzawisko i w trakcie prób wydostania zapadał się coraz głębiej. Działania na miejscu prowadzili już właściciele konia wraz z osobami postronnymi oraz koparką. Po ocenie sytuacji postanowiliśmy wykorzystać zawiesia pasowe będące na naszym wyposażeniu. Po odkopaniu części błota udało się je przełożyć pod koniem a następnie podpiąć do koparki. Z jednej strony koparka podciągała zwierzę, z drugiej strony było ono wypychane. W ten sposób wspólnymi siłami udało się uwolnić konia. Następnie został on opłukany z błota i przekazany lekarzowi weterynarii który przybył na miejsce. Dodatkowo wygrodzono grzęzawisko za pomocą taśmy. Wspólnie z nami działania prowadziły zastępy JRG Zakopane, OSP Witów oraz
Straż Gminna Kościelisko
.
Wcześniej, o godz. 11 wyjeżdzaliśmy do neutralizacji plamy substancji ropopochodnej na Chotarzu.
fot. mat. własne, OSP Witów