Pożar budynku drewnianego przy ul. Kierpcówka

W dniu wczorajszym tuż po godzinie 22 nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku drewnianego przy ul. Kierpcówka. Do zdarzenia natychmiast wyjechały zastępy GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes. Na miejsce zadysponowano również JRG Zakopane oraz OSP Dzianisz Górny.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się że w wyniku nieszczelności przewodu kominowego, pożar utworzył się w suficie między kondygnacjami oraz w ścianach bocznych. W aparatach powietrznych weszliśmy do środka I przystąpiliśmy do prac rozbiórkowych aby dostać się do środka pożaru. Po ugaszeniu pożaru przystąpiliśmy do dalszych prac rozbiórkowych oraz usunięcia materiałów nadpalonych, następnie wywietrzyliśmy cały budynek I sprawdziliśmy za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego.

To dopiero początek sezonu grzewczego dlatego prosimy wszystkich aby zwrócić uwagę na stan pieców oraz przewodów kominowych.

Fot. Andrzej Leśnik