Pożar budynku mieszkalnego na ul. Klusie w Zakopanem

W dniu ( 7.11) tuż po godzinie 21 nasza jednostka zostaje zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Klusie w Zakopanem. Do akcji wyjechały zastępy GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes.

Po dotarciu na miejsce działania ratowniczo-gaśnicze prowadziły już jednostki z OSP Olcza oraz JRG Zakopane. Ogniem otwartym niemal w całości były objęte drewniane zabudowania mieszkalno-gospodarcze. Nasze działania polegały na utworzeniu lini zasilającej, w tym także zasilania z pobliskiego potoku. Prowadziliśmy także działania gaśnicze w aparatach ODO z zewnątrz budynku jak I w środku. Po ugaszeniu pożaru przystąpiliśmy do prac rozbiórkowych zniszczonych elementów konstrukcji budynku. Na miejscu zdarzenia pracowały również jednostki z OSP Poronin, Suche oraz Ząb. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Osp Kościelisko
Fot. Maciej Jonek