Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Kotelnica w Zakopanem.

Wczoraj około godz. 17.20 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Kotelnica w Zakopanem.
W momencie dojazdu pierwszych zastępów ogniem objęty był w całości drewniany budynek mieszkalny, a także przybudowana część gospodarcza. Nasze działania polegały na rozwinięciu dodatkowych linii gaśniczych, zorganizowaniu zasilania wodnego i wprowadzeniu do wnętrza ratowników w aparatach ODO. W trakcie działań otrzymaliśmy informację o znajdujących się w budynku dwóch butlach z gazem, które sprawnie udało się odszukać i wynieść na zewnątrz. Do naszych zadań należała także pomoc w transporcie osób poszkodowanych do karetki. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dokonywania prac rozbiórkowych drewnianej konstrukcji, aby zlokalizować wszystkie zarzewia ognia. Na koniec cały budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną. Podczas prowadzonych działań gaśniczych droga dojazdowa była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowały zastępy z KP PSP i JRG Zakopane, OSP Kościelisko, OSP Olcza, OSP Poronin, OSP Ząb, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
fot. Paweł Pełka/ Tygodnik Podhalański,
Marcin Szkodziński/ podhale24.pl, mat. własne, goralinfo.pl