Pożar budynku, Zakopane

7 października 2014 r. w późnych godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w Zakopanem. Mimo że ogień otwarty był widoczny już z daleka, brak dokładnej informacji o miejscu pożaru oraz drodze dojazdowej sprawił spore problemy w jego lokalizacji. Ostatecznie okazało się, że płonie drewniany, niezamieszkały budynek położony w pobliżu lasu na jednym ze zboczy pomiędzy osiedlami Cyrhla a Olcza. Naszym zadaniem było oświetlenie terenu oraz zbudowanie kilkuset metrowej linii zasilającej do zastępów pracujących przy pożarze oraz utrzymanie ciągłości w dostawie wody. Niestety budynek spłonął niemal doszczętnie.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GBA 2,5/16 Ził 131 OSP Olcza
GCBA 5/24 Jelcz 422 OSP Poronin
Policja