Pożar budynku, Zakopane, ul. Polna

W sobotę 2. marca po godzinie 20 w Zakopanem przy ul. Polnej doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce ogień rozprzestrzeniał się w pomieszczeniach na poddaszu budynku oraz w szczycie. Natychmiast podano prądy wody w natarciu na płomienie oraz oświetlono teren akcji. Ze względu na duże zadymienie konieczna była praca w aparatach ODO. Po wstępnym przytłumieniu ognia rozpoczęły się prace rozbiórkowe celem jego dokładnego dogaszenia, w działaniach tych bardzo pomocna okazała się kamera termowizyjna. Sporym utrudnieniem był stromy i śliski dojazd, przez co konieczne było donoszenie sprzętu na znaczną odległość. Akcję zakończono klilkanaście minut po godzinie 23.

W akcji uczestniczyły GBARt 2,5/24 Mercedes Atego, GCBA 13/48 Steyr oraz zastępy KP PSP Zakopane, JRG Zakopane, OSP Olcza, Poronin, Witów, Dzianisz Górny, Ząb i Biały Dunajec.

http://osp-koscielisko.pl/index.php?m=Gallery&f=album&id=65