Pożar domku letniskowego na Pająkówce w Kościelisku

Dziś o 6:25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domku letniskowego na Pająkówce w Kościelisku – stromej drodze odchodzącej od szczytu Gubałówki w pobliżu górnej stacji wyciągu Szymoszkowa. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami gaśniczymi.W pierwszej kolejności pod budynek zjechał zastęp GCBARt Scania celem dokładnego rozpoznania sytuacji. Na miejscu zastano duże zadymienie i pożar ukryty rozwijający się w ścianie w okolicy kominka. W związku z tym na dół zjechał jeszcze nasz drugi zastęp oraz zastęp GBA z JRG Zakopane. W budynku przebywało 5 osób, które opuściły go samodzielnie przed naszym przyjazdem. Działania polegały na wprowadzeniu do wnętrza ratowników w aparatach ODO z linią gaśniczą, kamerą termowizyjną i sprzętem burzącym. Aby dotrzeć do źródła ognia konieczne było przeprowadzenie prac rozbiórkowych, w tym rozebranie murowanego kominka. Po ugaszeniu pożaru z budynku wyniesiono gruz i oddymiono wnętrze. Końcowa kontrola dokonana kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym potwierdziła brak dalszego zagrożenia. Do działań zadysponowano także podnośnik z JRG Zakopane oraz dwa zastępy OSP Dzianisz Górny, które nie zjeżdżały w dół i pozostały na głównej drodze. Teren w którym wybuchł pożar był trudny, stroma, kręta droga po której zjazd bez łańcuchów byłby niemożliwy, do tego brak hydrantów. Wszystko to sprawiło, że na miejsce zostały zadysponowane większe siły, na szczęście pożar został opanowany we wczesnej fazie i nie była konieczna interwencja wszystkich zastępów. #akcjazwidokiemfot. KP PSP Zakopane, mat. własne

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *