Pożar drewnianego budynku mieszkalnego na Gutach w Zakopanem.

We wtorek 26 listopada tuż przed godziną 2 w nocy zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na Gutach w Zakopanem.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów budynek w całej kubaturze był objęty ogniem otwartym. Z wnętrza samodzielnie ewakuowała się jedna osoba, która została przekazana przybyłemu na miejsce ZRM. Nasze działania na miejscu polegały na wprowadzeniu do wnętrza budynku rot w aparatach ODO z liniami gaśniczymi oraz zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego potoku, dodatkowo jeden z naszych samochodów dowoził wodę z hydrantu. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych celem eliminacji wszystkich zarzewi ognia. Łącznie na pożar podano 6 prądów wody. W działaniach uczestniczyły zastępy JRG Zakopane oraz OSP Kościelisko,