Pożar drewnianego budynku mieszkalnego na osiedlu Olcza-Klusie w Zakopanem.

W niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:52 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru na osiedlu Olcza-Klusie w Zakopanem. Ogień pojawił się w budynku gospodarczym przylegającym bezpośrednio do drewnianego budynku mieszkalnego, najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Działania polegały na wprowadzeniu do wnętrza jednego prądu wody w natarciu, a następnie na wyrzuceniu i przelaniu siana znajdującego się w budynku. Na szczęście właściciele szybko zauważyli pożar i straty udało się ograniczyć do minimum. Utrudnieniem były wąska droga dojazdowa i mały mostek, który uniemożliwił dotarcie na miejsce większym samochodom, bezpośrednio pod budynek dojechały tylko samochody średnie.

W działaniach uczestniczyły zastępy JRG Zakopane, OSP Olcza, Kościelisko, Poronin, pogotowie energetyczne i policja.

fot. Piotr Korczak/podhale24.pl, Maciej Jonek/Tygodnik Podhalański