Pożar drewnianego budynku mieszkalnego na Salamandrze w Kościelisku.

W środę 25 marca o godz. 6:53 zostaliśmy zadysponowani do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na Salamandrze w Kościelisku. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu stwierdzono, że pożar rozwija się wewnątrz pomieszczeń na piętrze oraz występuje silne zadymienie, poproszono także o zadysponowanie większych sił. Pierwsze działania polegały na uzyskaniu dostępu do budynku i wprowadzeniu do wnętrza dwóch prądów wody, z równoczesnym przeszukaniem wszystkich pomieszczeń. Następnie sprawiono podnośnik hydrauliczny, zbudowano zasilanie z pobliskiego hydrantu, a w miarę dojeżdżania kolejnych zastępów podano trzeci prąd wody. Celem lokalizacji zarzewi ognia konieczne okazało się wykonanie prac rozbiórkowych drewnianej konstrukcji budynku.
Na miejscu pracowały zastępy z JRG Zakopane, OSP Kościelisko, OSP Witów, OSP Dzianisz Górny, OSP Dzianisz Dolny, policja i pogotowie energetyczne.
Fot. Piotr Korczak/ podhale24.pl