Pożar drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Bogdańskiego w Zakopanem.

W sobotę 7 września kilka minut przed godz. 8 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru poddasza drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Bogdańskiego w Zakopanem.

Po dotarciu na miejscu były już obecne zastępy JRG Zakopane, które podawały pierwsze prądy wody. Dojazd do pożaru był utrudniony ze względu na bardzo wąską ulicę, konieczne było rozwinięcie ok. 100m linii głównej gdyż bliższy podjazd pod budynek dużym samochodem nie był możliwy. W pierwszej fazie działań pomogliśmy w budowie drugiej linii głównej oraz wprowadziliśmy do działań 3 roty w aparatach ODO, równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzone były prace rozbiórkowe gdyż pożar rozwijał się w drewnianej konstrukcji dachu i poddasza. W miarę docierania kolejnych zastępów podano następne prądy wody, wprowadzono kolejne roty na podmiane oraz dokonano prac rozbiórkowych niezbędnych do całkowitego ugaszenia ognia.

W działaniach trwających ok. 3 godz. uczestniczyły zastępy JRG Zakopane oraz OSP Kościelisko, Olcza, Witów, Dzianisz Górny i Ząb.

Fot. Maciej Jonek/ Tygodnik Podhalański, Marcin Szkodziński