Pożar drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem.

Wczoraj o godz. 17.45 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem. Po naszym dotarciu na miejsce sytuacja była już opanowana przez zastępy JRG Zakopane, nasze działania polegały na wprowadzeniu do wnętrza ratowników w aparatach ODO i pomocy w pracach rozbiórkowych. Na skutek pożaru jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez ZRM do szpitala. Dodatkowo udzieliliśmy pomocy psu, który został wyniesiony bez funkcji życiowych z zadymionego wnętrza. Po uciskaniu klatki piersiowej i podaniu tlenu z torby PSP R-1 pies zaczął samodzielnie oddychać, a po pewnym czasie także stopniowo odzyskiwać świadomość. Następnie syn właścicielki zabrał go do weterynarza, gdzie została mu udzielona bardziej profesjonalna pomoc.
Działania na miejscu prowadziły zastępy JRG Zakopane, OSP Kościelisko, OSP Poronin, pogotowie ratunkowe, policja, pogotowie energetyczne i straż miejska.
Fot. Maciej Jonek/ 24tp.pl, Podhale24.pl, Góral Info, mat. własne.
 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *