Pożar garażu, Zakopane

27 stycznia 2014 roku około godziny 12:30 zostaliśmy zadysponowani na Drogę do Daniela w Zakopanem, gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego w drewnianym garażu. Płomienie bardzo szybko objęły jego konstrukcję i zaczęły zagrażać okolicznym budynkom. Po wstępnym opanowaniu ognia i przeszukaniu garażu okazało się, że znajdowały się w nim butle z tlenem i acetylenem, które nagrzały się do wysokiej temperatury. W związku z zaistniałą sytuacją wycofano ratowników i rozpoczęto schładzanie butli z bezpiecznej odległości, na bieżąco kontrolując ich temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej. Działania trwały około 4 godzin.

Siły i środki:
GCBA 13/48 Steyr 1490
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBARt 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SLRr Jeep Cherokee JRG Zakopane
SLOp Skoda Octavia KP PSP Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza