Pożar na poddaszu budynku przy ul. Karpielówka Boczna

Święta Wielkanocne jednak okazały się nie być spokojne dla naszej jednostki.

W wielką sobotę tuż po godzinie 16 zostaliśmy poinformowani o pożarze na poddaszu budynku przy ul. Karpielówka Boczna w Kościelisku. Do akcji wyjechały zastępy GBARt Mercedes oraz GCBARt Scania, dodatkowo pluton gaśniczy JRG Zakopane oraz zastęp OSP Witów, który został odwołany w trakcie dojazdu.

Po dotarciu na miejsce okazało się że prawdopodobnie w wyniku silnego podmuchu halnego, sadze które wydobywały się z komina przedostały się pod poszycie dachowe które zostało nadpalone. Działania polegały na oddymieniu poddasza i jego dokładnym skontrolowaniu.

Pomimo Świąt Wielkanocnych frekwencja przy akcji nie zawiodła, o czym świadczy pełen parking przy oraz w około remizy. Życzymy wszystkim druhom dalszych spokojnych Świąt 😊

Fot. Piotr Korczak