Pożar pustostanu przy Bulwarach Słowackiego w Zakopanem.

Dziś o godzinie 5.33 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru pustostanu przy Bulwarach Słowackiego w Zakopanem.
W momencie dojazdu pierwszych zastępów otwartym pożarem była objęta drewniana konstrukcja poddasza. Początkowe działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu oraz przeszukaniu całego budynku – ratownicy JRG Zakopane wyprowadzili z wnętrza jedną osobę bezdomną. Po naszym dojeździe ratownicy w aparatach ODO weszli do środka wspomóc działania gaśnicze. Po opanowaniu ognia przystąpiono do dokonywania niezbędnych prac rozbiórkowych celem lokalizacji zarzewi ognia. Zaopatrzenie wodne realizowano poprzez dowożenie z hydrantu zlokalizowanego kilkaset metrów wyżej przy stacji Shell.
Na miejscu były obecne 4 zastępy JRG Zakopane oraz OSP Kościelisko, Olcza i Poronin, a także policja.
fot. Piotr Korczak/
Kronos Media