Pożar sadzy przy ul. Pitoniówka

Wczorajszego wieczora podczas gdy w naszej remizie odbywało się zebranie, o godz. 21:33 otrzymaliśmy wezwanie do pożaru sadzy przy ul. Pitoniówka. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBARt Mercedes. Działania prowadziliśmy wspólnie z JRG Zakopane.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia a następnie w aparatach ODO udaliśmy się na dach w celu udrożnienia przewodu kominowego. Podczas gdy pierwsza rota prowadziła działania na dachu w tym samym czasie druga rota przystąpiła do gaszenia sadzy poprzez podanie prądu wody za pomocą lancy gaśniczej. Po ugaszeniu pożaru oraz udrożnieniu przewodu kominowego sprawdziliśmy cały budynek za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego.

Fot. Góral info
Fot. KP PSP Zakopane