Pożar sadzy w rejonie zakopiańskich Krzeptówek / Oraz uruchomienia alarmu przeciwpożarowego ul. Nędzy Kubińca.

W piątkowy wieczór chwilę przed godziną 19 nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu w rejonie zakopiańskich Krzeptówek. Zgłoszenie było bardzo nie precyzyjne i podawało kilka lokalizacji. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBARt Scania oraz zastępy z JRG Zakopane.

Po zlokalizowaniu prawidłowego miejsca zdarzenia okazało się, że palą się sadze w kominie jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Krzeptówki Potok. Strażacy prowadzili jednocześnie działania w kotłowni jak i na kominie. Przewód kominowy został udrożniony za pomocą sprzętu kominowego, natomiast działania w kotłowni polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy, a następnie wyczyszczeniu pieca. Po około godzinie działań wróciliśmy do remizy.

Nie była to jednak nasza jedyna akcja. Podczas gdy mieliśmy zacząć czyścić sprzęt po pożarze, otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie. Tym razem zgłoszenie dotyczyło uruchomienia alarmu przeciwpożarowego w jednym z apartamentowców przy ul. Nędzy K