Pożar sadzy w budynku przy ul. Nędzy Kubińca.

Wczorajszego wieczora o godz. 19:23 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadzy w jednym z budynków przy ul. Nędzy Kubińca. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBART Scania. Na miejsce zadysponowano również zastępy z JRG Zakopane.
Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu do środka budynku udała się pierwsza rota w aparatach ODO, w celu przytłumienia pożaru w przewodzie kominowym za pomocą gaśnicy. W tym samym czasie druga rota, również w aparatach ODO oraz osprzęcie wysokościowym udała się na komin budynku wraz z zestawem kominowym w celu udróżnienia przewodu kominowego. Działania na kominie były dość utrudnione i czasochłonne ze względu na szeroką powierzchnię wnętrza przewodu kominowego oraz utrudniony teren akcji,na którym nie możliwe było rozstawienie podnośnika z JRG Zakopane. W dalszych działaniach niezbędne było ponowne użycie gaśnicy a także lancy gaśniczej. Na koniec budynek przewietrzono A następnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego.
Fot. Materiały własne