Pożar stolarni przy ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku.

Dziś o godz. 4:41 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stolarni przy ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku. Do akcji wyjechaliśmy zastępami GBARt, GCBARt i GLM.
Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do pożaru w stolarni przybudowanej bezpośrednio do drewnianego budynku mieszkalnego. Pożar był ukryty, panowało bardzo intensywne zadymienie. W pierwszej fazie działań odłączono dopływ prądu do budynku i wprowadzono do wnętrza ratowników w aparatach ODO z dwiema liniami gaśniczymi, kamerą termowizyjną i sprzętem burzącym. Po zlokalizowaniu dokładnego miejsca pożaru przystąpiono do gaszenia palącego się drewna a następnie wynoszenia nadpalonych desek. W trakcie dogaszania okazało się, że pożar przeniósł się pod stos trocin w oddzielonym pomieszczeniu, dzięki użyciu lancy gaśniczej udało się go sprawnie ugasić. Następnie oddymiono cały budynek i sprawdzono go szczegółowo kamerami termowizyjnymi.
Na miejsce zadysponowano także 2 zastępy gaśnicze JRG Zakopane oraz po zastępie z OSP Witów i Dzianisz Górny.
fot. Piotr Korczak/ Kronos Media

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *