Pożar stolarni przy ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku.

Dziś o godz. 6:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stolarni przy ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku. Do akcji wyjechaliśmy zastępami GBARt i GCBARt, a po chwili także zastępem GLM Ford z przyczepą ODO.
Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do pożaru stolarni przybudowanej bezpośrednio do drewnianego budynku mieszkalnego. Pożar był ukryty, rozwijał się w pobliżu komina, wewnątrz ścian i podłogi, panowało bardzo intensywne zadymienie. W pierwszej fazie działań odłączono dopływ prądu do budynku i wprowadzono do wnętrza 3 roty w aparatach ODO z dwiema liniami gaśniczymi, kamerą termowizyjną i sprzętem burzącym. Po zlokalizowaniu dokładnego miejsca pożaru przystąpiono do dokonywania prac rozbiórkowych i sukcesywnego gaszenia zarzewi. Po opanowaniu sytuacji dokonano dokładniejszej rozbiórki, oddymiono budynek i sprawdzono go szczegółowo kamerami termowizyjnymi.
Dzięki wczesnemu zauważeniu pożaru przez właściciela i naszej szybkiej reakcji straty udało się ograniczyć do minimum, a przede wszystkim nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na dom.
Na miejsce zadysponowano także 2 zastępy gaśnicze JRG Zakopane oraz po zastępie GCBA z OSP Witów i Dzianisz Górny.
fot. Piotr Korczak/
Kronos Media
, mat. własne

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *