Pożar transformatora przy ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku

W sobotę 4 marca o godz. 19.34 zostaliśmy zadysponowani do zgłoszenia o pożarze transformatora przy ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku, w rejonie ośrodka WDW Rewita. Po dotarciu na miejsce zastępów GBARt i GCBA prąd w okolicy był już odłączony przez zakład energetyczny i nie były widoczne żadne oznaki pożaru, z informacji uzyskanych od świadków dowiedzieliśmy się, że w transformatorze występowało bardzo silne iskrzenie. Działania w związku z tym ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego. Po dotarciu energetycy stwierdzili że doszło do awarii jednego z bezpieczników i po wyłączeniu transformatora z sieci przystąpili do jego naprawy. Na miejscu był także obecny zastęp GBARt z JRG Zakopane.

Nie była to nasza jedyna sobotnia interwencja, w godzinach porannych usuwaliśmy powalone drzewo na Rysulówce, natomiast chwilę po zakończeniu akcji z transformatorem rozpoczęliśmy niemal całonocne działania związane z usuwaniem skutków porywistego wiatru Halnego. Uczestniczyły w nich 3 nasze zastępy, wkrótce przedstawimy więcej na ten temat.