Pożar w Dzianiszu

W czwartek 3 sierpnia około godz. 23.30 zostaliśmy zadysponowani zastępami GBARt i GCBA do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Dzianisz. Po naszym dotarciu na miejscu były już obecne miejscowe OSP, a pożar obejmował w całości budynek gospodarczy i przeniósł się na stojący obok budynek mieszkalny zajmując górną kondygnację i poddasze. W momencie wybuchu pożaru w domu znajdowała się jedna osoba która opuściła go o własnych siłach. Pierwsze działania skupiły się na podaniu prądów wody w natarciu, z zewnątrz oraz przez ratowników w aparatach oddechowych od środka. Ze względu na rozmiary pożaru i brak hydrantów w okolicy na miejsce zadysponowano liczne siły, w tym także z powiatu nowotarskiego, w miarę ich sukcesywnego dojeżdżania zorganizowano dowożenie wody na miejsce pożaru. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji i dokonaniu prac rozbiórkowych celem eliminacji wszystkich zarzewi ognia. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało około 20 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia Piotr Korczak