Pożar zabudowań dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Salamandra

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmagaliśmy się z dużym pożarem pustostanu przy ul. Salamandra. Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 22:25. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes.
🚨Po dotarciu na miejsce ogniem było już objęte całe drewniane poddasze. Pierwsze działania polegały na rozwinięciu linii gaśniczych i podaniu prądów wody z zewnątrz celem przygaszenia pożaru. Podczas działań gaśniczych w miarę przybywania kolejnych zastępów rozwijane były linie zasilające, utworzono punkt czerpania wody z hydrantu przy budynku głównym dawnego ośrodka, oraz dwa punkty, przy naszej remizie i w Dzianiszu, skąd dowożono wodę. Dalsze działania polegały na wprowadzeniu kilku rot w aparatach ODO do budynku w celu zlokalizowania i ugaszenia wszystkich zarzewi ognia a także dokonaniu wszelkich potrzebnych prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji. Na koniec działań całe poddasze zostało dokładnie przelane wodą oraz pianą gaśniczą aby wykluczyć ponowne rozpalenie. Budynek skontrolowano za pomocą kamer termowizyjnych. Na czas prowadzonej akcji gaśniczej cała ulica Salamandra była zamknięta przez Policję.
🚒W działaniach gaśniczych łącznie brało udział 18 zastępów z JRG Zakopane, OSP Kościelisko, OSP Witów, OSP Dzianisz Górny, OSP Dzianisz Dolny, OSP Nowe Bystre, OSP Ząb,OSP Suche, OSP Poronin, OSP Biały Dunajec.
Fot. Piotr Korczak
Fot. Tygodnik Podhalański