Pożar zabudowań mieszkalno- gospodarczych, Dzianisz

Po raz drugi tego dnia zostaliśmy zaalarmowani około godziny 21:30, tym razem udaliśmy się dwoma zastępami do Dzianisza, gdzie doszło do pożaru stodoły. W momencie przyjazdu na miejsce praktycznie cała stodoła była objęta ogniem, a pożar przenosił się na poddasze budynku mieszkalnego stojącego obok. Działania polegały na podaniu prądów wody w natarciu i obronie, wyprowadzeniu części zwierząt znajdujących się w stodole, oświetleniu terenu, a następnie dokonaniu wszelkich niezbędnych prac rozbiórkowych celem lokalizacji zarzewi ognia. W akcji brało udział około 20 zastępów straży pożarnej, w tym zastępy z JRG i KP PSP Zakopane, jednostki z gminy Kościelisko, Poronin, Czarny Dunajec (pow. nowotarski), a także ochotnicza straż pożarna ze słowackiej Suchej Hory.

Fot. Adrian Gładecki, Piotr Duraj

Film z pożaru: