Pożaru drewnianego budynku na Krzeptówkach w Zakopanem

W sobotę 3 grudnia 2016 r. o godz. 17:52 zostaliśmy zadysponowani do pożaru drewnianego, częściowo niezamieszkałego budynku na Krzeptówkach w Zakopanem. Do akcji w pierwszej kolejności wyjechał zastęp GCBA Scania, a po chwili decyzją SKKP także GBARt Mercedes Atego. Po dojeździe na miejsce ratownicy z samochodu ciężkiego udali się w aparatach powietrznych do działań gaśniczych, natomiast obsada Mercedesa była odpowiedzialna za znalezienie sprawnego hydrantu, zbudowanie zasilania i utrzymanie ciągłości w dostarczaniu wody oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 7,7/40 Scania P450

GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane

GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane

SH 25 Volvo JRG Zakopane

GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza

Pogotowie Energetyczne

Policja

 

fot. Piotr Korczak