Pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Dzianisz.

We wtorek 25 września o godz. 15:52 zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Dzianisz, do akcji wyjechał zastęp GCBARt Scania.

Po naszym dotarciu na miejscu były już obecne zastępy OSP Dzianisz Górny, nasze działania polegały na wprowadzeniu jednej roty w aparatach powietrznych do pomocy przy działaniach gaśniczych, druga natomiast przejęła osobę poszkodowaną. Kobiecie z niegroźnymi oparzeniami oraz zadrapaniami udzielono KPP a następnie przekazano przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego.

Pożar ugaszono jednym prądem wody, po czym oddymiono budynek i skontrolowano go miernikiem wielogazowym. Do działań oprócz nas zadysponowano 2 zastępy OSP Dzianisz Górny, 2 zastępy OSP Dzianisz Dolny, pluton gaśniczy JRG Zakopane, ZRM i patrol policji.

Fot. Piotr Korczak/ podhale24.pl, Maciej Jonek, 24tp.pl