Rok od największej akcji ratowniczej w Tatrach w historii.

Dziś mija rok od największej akcji ratowniczej w Tatrach w historii, w której również nam dane było wziąć udział. 22 sierpnia 2019 roku na skutek burzy, która przeszła w rejonie kopuły szczytowej Giewontu, zginęły 4 osoby a prawie 160 odniosło obrażenia. Zdarzenie, które przez ekspertów zostało porównane do zamachu terrorystycznego, ze względu na ilość poszkodowanych oraz urazowy mechanizm obrażeń (m.in. wszelkiego rodzaju zranienia, złamania, zwichnięcia, poparzenia), wymagało zorganizowania akcji ratowniczej na niebywałą jak dotąd skalę. Problemem była nie tylko liczba poszkodowanych, lecz również miejsce zdarzenia, skąd transport był możliwy jedynie śmigłowcami lub poprzez zniesienie przez ratowników.
W związku z tym, że przez ten okres przybyło wiele osób obserwujących naszą stronę, postanowiliśmy wrócić do postu sprzed roku, w którym opisywaliśmy nasz udział w tych wydarzeniach.