Rozszczelniona butla z gazem w samochodzie

W dniu wczorajszym po godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o rozszczelnionej butli z gazem w samochodzie przy ul. Rysulówka. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBARt Mercedes oraz zastęp z JRG Zakopane.

Po dotarciu na miejsce w powietrzu było czuć bardzo wyraźny zapach gazu. Dowódca wyznaczył strefę niebezpieczną w promieniu 150 m. Okazało się że, w samochodzie został uszkodzony tył, jednocześnie przy tym uszkodzone zostały przewody do tankowania butli. Strażacy w aparatach ODO podali pianę cieżką pod samochód. Na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie energetyczne ze względu na zagrożenie dla budynku mieszkalnego obok którego stał samochód. Na koniec za pomocą miernika wielogazowego sprawdziliśmy teren aby upewnić się że nie występuje już żadne zagrożenie.

W nocy natomiast wyjeżdżaliśmy do pożaru budynku mieszkalnego w Zakopanem. Więcej informacji wkrótce.