Tragicznego zdarzenia przy ul. Stromej w Zakopanem

Podczas wczorajszego zabezpieczenia w koszarach JRG Zakopane tuż przed godz. 18 razem z zastępem GBA II zostaliśmy zadysponowani do tragicznego zdarzenia przy ul. Stromej w Zakopanem, ze względu na mało precyzyjne początkowe informacje równocześnie zaalarmowano OSP Olcza. Po dotarciu na miejsce okazało się że najprawdopodobniej podczas próby rozpalenia w piecu przy pomocy jakiejś łatwopalnej substancji doszło do zapalenia odzieży na poszkodowanym, niestety na skutek odniesionych obrażeń starszy mężczyzna zginął na miejscu. Działania ograniczyły się do skontrolowania kotłowni i pozostałej części budynku przy pomocy kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego.

Zdarzenie to pokazuje jak niebezpieczne może okazać się używanie łatwopalnych cieczy przy rozpalaniu ognia. Apelujemy o nieużywanie takich substancji, a już na pewno takich, które tworzą łatwopalne bądź wręcz wybuchowe opary.

fot. Piotr Korczak/ podhale24.pl