Usunięcie niebezpiecznych nawisów śnieżnych i lodowych oraz Uderzenie samochodu w przydrożne drzewo

Pracowity Sylwester Powiatu Tatrzańskiego 🚨🚨

Od godzin porannych jednostki z naszego powiatu odnotowywują liczne zdarzenia różnego rodzaju. Również i my odnotowaliśmy dwa wyjazdy.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło usunięcia niebezpiecznych nawisów śnieżnych i lodowych na dachu budynku Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku. Ddziałania prowadziliśmy przy użyciu drabin oraz sprzętu wysokościowego. Działania trwały około 2 godzin.

Drugie zdarzenie dotyczyło uderzenia samochodu w przydrożne drzewo na drodze z Kościeliska do Dzianisza. Po dotarciu na miejsce przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ZRM, który zabrał poszkodowanego na dalsze badania do szpitala. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatora oraz na kierowaniu ruchem. Działania ratownicze prowadziliśmy wspólnie z OSP Nowe Bystre. Na miejscu była obecna również Policja.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Materiały własne