VI Etap Tour de Pologne. 🚵 🚵Podsumowanie

W tym roku nasza miejscowość miała wyjątkową okazję zorganizować 🏁metę VI etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne a także wyścig dla dzieci czyli Mini Tour de Pologne. W przygotowaniach oraz jaki i przy samym zabezpieczeniu nie mogło zabraknąć naszych strażaków z całej gminy Kościelisko których było nieco ponad 80 osób. Przygotowania trwały kilka tygodni. Najwięcej jednak pracy było w dniu samego wyścigu. Od godzin porannych Strażacy z OSP Witów oraz Kościelisko musieli odpowiednio zabezpieczyć trasę przejazdu dla Mini tour de Pologne za pomocą taśm odgradzających jak i za pomocą specjalnych materacy. W tym samym czasie strażacy z Dzianisza Dolnego oraz Górnego pomagali przy rozstawieniu mety oraz zabezpieczeniu trasy na odcinku ul. Salamandra. Strażacy poza samymi przygotowaniami brali czynny udział przy zabezpieczeniu medycznym podczas trwania obydwu wyścigów a także przy kierowaniu ruchem, tak aby turyści i mieszkańcy z łatwością mogli wszędzie dojechać omijając przy tym ulice, które były wyłączone z ruchu na czas trwania wyścigów.

Przez ten czas mieliśmy pełne ręce roboty, jednak gdyby nie życzliwość naszych mieszkańców nie było by to takie proste do realizacji. Mowa tutaj o firmie Witów Extreme – Andrzej Solarczyk która użyczyła nam własnego Quada do sprawniejszego poruszania się po trasie, o naszych druhach Andrzeju Stopce oraz Bartłomieju Rysula, którzy użyczyli swoich ciągników rolniczych oraz przyczep aby łatwiej było rozwozić materace oraz sprzęt potrzebny do zabezpieczenia trasy, Władysławowi Kukulakowi za udostępnienie słupków do zabezpieczenia trasy, a także duże podziękowania dla Gazdówki pod Lasem która cały dzień dbała o to abyśmy nie pracowali głodni.

Za okazaną pomoc wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Przy zabezpieczeniu Toure de Pologne brały udział zastępy :
🚒GCBART Scania OSP KOŚCIELISKO
🚒GBART Mercedes OSP KOŚCIELISKO
🚒GLM Ford Ranger OSP KOŚCIELISKO
🚒Quad + agregat prądotwórczy OSP KOŚCIELISKO
🚒GBART Iveco OSP WITÓW
🚒GLM Lublin OSP WITÓW
🚒GCBART Scania DZIANISZ GÓRNY
🚒GLM Man DZIANISZ GÓRNY
🚒GBA Star Man DZIANISZ GÓRNY
🚒GCBA Jelcz DZIANISZ DOLNY
🚒GLM Ford Transit DZIANISZ DOLNY

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *