Wiatr nie ustępuje

W dniu dzisiejszym ponownie interweniowaliśmy w związku z silnymi podmuchami wiatru.
🚨Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 9 do drzewa powalonego na budynek mieszkalny przy ul. Pająkówka. Kolejne zgłoszenia dotyczyły drzew pochylonych nad drogą tym razem przy ul. Mocarni oraz Strzelców Podhalańskich. Na jednej z ulic odmówiono interwencji ze względu na trudne warunki atmosferyczne zagrażające przewróceniem się drzewa na pobliskie budynki mieszkalne. Miejsce zostało odpowiednio zabezpieczone do czasu poprawienia się warunków pogodowych, aż będzie możliwość bezpiecznego usunięcia drzewa. Działania prowadził zastęp GBARt Mercedes wspólnie z JRG Zakopane.
Według prognoz wiatr ma nieco osłabnąć, natomiast niestety w jutrzejszym dniu ma ponownie przybrać na sile. Mamy jednak nadzieję, iż kolejne dni będą spokojniejsze. Prosimy o dalsze zachowanie ostrożności przy wszelkim wychodzeniu z domów.
Fot. KP PSP Zakopane / kpt. Rafał Bańka 👨‍🚒