XII Parada Gazdowska

W dniu wczorajszym w naszej miejscowości na Polanie Sywarne odbyła się XII Parada Gazdowska. Podczas tego wydarzenia można było oglądać paradę zaprzęgów konnych oraz zawody w Kumoterkach, Skiringu oraz Ski-Skiringu. Na czas trwania imprezy nad bezpieczeństwem uczestników parady oraz widzów czuwali strażacy z całej gminy Kościelisko, którzy pełnili zabezpieczenie medyczne, a także pomagali w organizacji całego wydarzenia. W zabezpieczeniu z naszej jednostki brały udział wszystkie zastępy tj. GCBARt Scania, GBARt Mercedes, GLM Ford Ranger wraz z agregatem prądotwórczym oraz Quad. Cała Parada Gazdowska przebiegła spokojnie, dopisała również pogoda o czym świadczyła liczna ilość widzów.

Fot. Materiały własne 
Fot. Piotr Korczak

OSP Dzianisz Górny
Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie
Osp Dzianisz Dolny